PIRMO REIZI ĪSLANDĒ – NOVEMBRĪ

Agrāk Īslande šķita tāda tāla vieta, uz kurieni varbūt kādreiz saplānotu aizbraukt. Bet, re, kā tagad wizzair lido Rīga – Reikjvaīka par ļoti izdevīgiem cipariem! Tā nu tāds mazais ķeksītis ir ievilkts pie Īslandes – apošņājuši esam. Lai arī baudījām ļoti dažādas salas ainavas samērā tuvā radiusā (aptuveni 2-3h braucienos dienvid-austrumu un rietumu virzienā no Reikjavīkas), redzējām un piedzīvojām tikai tādu mazo Īslandes starta paku!

Šie ir mani nedaudzie un ļoti subjektīvie secinājumi pēc pirmās Islandes pieredzes septiņu dienu garumā.

KAS, KUR, KAD?

Uz Īslandi devāmies piecatā – nu, lai lētāk. Neviens nebijām tur bijuši, un situāciju ir drošāk izošņāt vairākumā. Dzīvojāmies 7 dienas no oktobra beigām līdz novemra sākumam. Uzreiz jāatzīmē – ziemeļblāzmu neredzējām. Kā reiz pilnīgs klusums no magnētiskajām vētrām šajā nedēļā. Laikapstākļi bija pārsteidzoši patīkami vai arī mēs bijām labi sagatavojušies ar lietus jakām un gore-tex apaviem – pārsvarā bija saulains un vējains, nokrišņu nebija daudz. Ja neskaita trako vēju un horizontālo lietu pēdējā dienā, kā dēļ tika atcelts lidojums atpakaļ mājās. Par laimi iesprūdām tikai uz 1 dienu, jo atpakaļ lidojām caur Poliju. Ja gribējās uz Rīgu vai Viļņu – būtu jāiesprūst uz vēl vienu nedēļu, jo tuvie lidojumi tika izpirkti mega ātrumā.

Aptuvenais maršruts nedēļas laikā bija: Reikjavīka – Fjādraurgljūfira kanjons (ok, te angliski: Fjadrargljufur Canyon) – Reikjavīka – Snaefellsjoekull nacionālais parks. Un, protams, daudz kas starp šīm lokācijām.

Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photographyCeļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, kanjons islandē, Fjaðrárgljúfur,Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, melno smilšu pludmale islandē, black sand beach

Kā plānojām aktivitātes Īslandē?

Īpaši neplānojām. Nu vismaz tādā ‘apskates objektu’ ziņā. Lieku pēdiņās, jo braucām vienkārši dzīvoties dabā – skatīties ūdenskritumus, uzkāpt kādā kalnā, redzēt zirdziņus (!!!) un papeldēties karstajā upē. Katram no mums (bijām piecatā) bija kaut kas, ko gribējās redzēt vai piedzīvot. Katras dienas vakarā arī izdomājām aptuveno plāno nākamajai dienai. Par laimi jau ātri vien sapratām, ka starp punktiem A un B vajadzētu ierēķināt papildus laiku, jo vienkārši Īslandē VISS ir skaisti! Turklāt – lielākoties tas skaistums redzams jau ceļa malās! Ļoti daudz kalnu un ūdenskritumu, kuros uzrāpties. Un vēl vairāk izsaucienu: ”Apstājamies paskatīties!?”

Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, ūdenskritumi islandē, seljandsfoss, tūristi Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, ko redzēt islandē, islandes apskates objekti, islandes daba, islande oktobrī, islandes ūdenskritumiCeļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, melno smilšu pludmale islandē, black sand beach Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, melno smilšu pludmale islandē, black sand beach Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, melno smilšu pludmale islandē, black sand beach Iceland, tourism, wind, heavy wind in Iceland, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, icelandic horse, winter horse Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photographyIceland, tourism, red cliffs, best sunset, sunset in mountains, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, sheep, nordic animals Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, roads in Iceland, best roads in the world Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photographyIceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography

Dārgi?

Daudz jau ir nācies dzirdēt par to, ka Īslande traki dārga valsts. Varbūt bijām sagatavojušies, ka cenas būs kosmoss, bet kopumā iepirkšanās pārtikas veikalā nebija dramatiska. Protams, pārtika ir nedaudz dārgāka (nu tā, ka tiešām nedaudz), bet, ja gribēsies iegādāties svaigu gaļu vai vispār gaļas izstrādājumus un sieru, tas gan būs kādas 3x dārgāk kā ierasts.

Jebkurā gadījumā – Īslandes airbnb piedāvājums ir ļoti plašā diapazonā un izvēle liela, ja meklē laicīgi. Vismaz ziemas mēnešos. Vasarā pieprasījums droši vien lielāks. Mēs palikām brīvdienu mājiņās un vienā no tām mūs sagaidīja hot tub uz terases. Pilnai laimei pietrūka tikai ziemeļblāzmas fonā.

Visdārgākais mūsu braucienā, šķiet, bija automašīnas īre, bet, ja neplāno braukt offroadā, tad uz to nevajag iespringt, jo galvenie ceļi ir ļooti labā stāvoklī! Jau tas vien, ka nav jāizvairās no bedrēm un aku vākiem ir forši. Bet papildus tam – ceļa malās atstarojas stabiņi un baltās līnijas ir uzkrāsotas biezā kārtā un, braucot tumsā, arī labi atstarojas!

breakfast in iceland, travel breakfast, healthy livingCeļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, braukt pāri upēm, īres auto, dacia duster islandē Ceļojums uz Islandi, ko darīt Islandē, hikings Islandē, kalnu upes Islandē, kalni Islandē, islande oktobrī, sūnu lauks Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, stay warm

Uz Īslandi ir jāaizbrauc!

Pats galvenais, ka Īslandes daba neko nemaksā, un tas jau lielākoties ir tas, kādēļ braukt uz Islandi! Nu.. es varbūt arī atgrieztos pēc kāda Reikjavīkas cinnamon bon :))

Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, glacier, lava fields, looks like oreo Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography, black church Iceland, budakirkja Iceland, tourism, Iceland in winter, mountains, travel photography, explore Iceland, Sandija Veikša photography