Elvija un Elīnas fotosesija mājās

Šeit ir stāsts par mierīgu brīvdienu rītu ziemā. Kad pilsētā vispār nav tas skaistais, baltais sniedziņš kokos ar skaistām zilām debesīm un siltu sauli. Bet tieši pretējais un tipiskais – viss pelēks, no gaisa ne tikai krīt slapjš sniegs, bet arī vējš to visu sit sejā. Tāpēc Elīna ar Elviju krāsnī uzcep kruasānus un bulciņas tā, ka viss smaržo, atver vaļā aizkarus, lai dzīvoklī ieplūst pēc iespējas vairāk gaismas, un lēnām padzer kafiju. Tikmēr es dodos ekskursijā pa dzīvokli un atrodu smukus stūrīšus fotosesijai.

Kādēļ ir forši bildēties mājās?

Uz mājām parasti aicina tikai cilvēkus, ar kuriem jau ir izveidojušās draudzīgas attiecības un izdzīvoti kopīgi notikumi. Fotogrāfs visbiežāk ir vairāk vai mazāk svešs cilvēks, ar kuru labākajā gadījumā iepriekš esat tikušies vienu reizi. Tādēļ es pavisam noteikti saprotu, kādēļ fotosesija mājās prasa lielu uzdrīkstēšanos un saņemšanos.

Jūsu mājas ir intīma vieta, kas atklāj jūs, stāsta par jūsu interesēm un dzīves uztveri. Telpa, kurā jūs dzīvojat, atklāj papildu nianses par jums. Fotosesija vairs nebūs tikai par ”smukām bildēm”. Fotosesija būs arī vizuāls arhīvs, dokumentācija par jūsu konkrēto dzīves posmu. Šādām fotogrāfijām ilgtermiņā ir lielāka vērtība.

Kā sagatavoties fotosesijai mājās?

Man taču nav Pinterest māja! – šis parasti ir kautrīgais iemesls, kādēļ ģimene/pārītis fotosesiju izvēlas organizēt studijā, brīvā dabā, kafejnīcā, bet ne mājās. Taču fotogrāfs jebkurā telpā atradīs glītu stūrīti, kur skaisti sabildēties! Šie ir mani ieteikumi, kā sagatavot mājīgu istabu, dzīvokli vai māju fotosesijai:

  • Sakārtot virsmas un palodzes. Šis, manuprāt, ir vissvarīgākais punkts. Ko īsti nozīmē ”sakārtota virsma”? – Tā ir virsma, uz kuras neatrodas sadzīviski priekšmeti (pildspalvas, klientu kartes, atslēgas, dokumenti utml.).
  • Uz virsmas atstāj dekorus! Šis te labi sasaucas ar sakārtotajām virsmām. Jo arī pilnīgs tukšums telpā nerada mājīgu gaisotni. Tādēļ uz virsmām vari atstāt kādu dekoratīvu priekšmetu, kas jums pašiem šķiet patīkams un skaists – sveces, smaržu kociņi, rāmīši, lampas, lampiņu virtenes, puķu podi, ziedi vāzē…
  • Tekstilizstrādājumi – pledi un dekoratīvie spilveni. Kaut kur, kur ietīties, apgulties, ko uzmest uz dīvāna vai gultas malas. Bildēs arī mazs stūrītis no spilvena vai pleda radīs īpašu mājīgumu!

Paldies Elīnai un Elvijam par brīvdienu rītu pelēkā slapdraņķa dienā! ❤